Single Blog Title

This is a single blog caption
İstanbul Ceza Avukatı

İstanbul Ceza Avukatı

Ceza avukatı İstanbul bölgesinde hizmet veren hukuk büromuzdan tahsis edebileceğiniz profesyonel hizmetlerimiz arasında yer almaktadır. Ceza Hukuku konusunda ihtiyacını duyduğunuz hukuki desteği, avukatlık ofisimizin deneyimli avukatlarından alacağınız hizmetle karşılayabilirsiniz. İstanbul ceza avukatı desteğiyle konusu olduğunuz ceza davalarında haklarınız en iyi şekilde temsil edilmekte ve söz konusu davaların ortaya çıkardığı ağır sonuçlarda herhangi bir hak kaybı yaşamanız önlenmektedir.

Ceza hukuku avukatları, yasalara ve hukuk kurallarına aykırı durumların söz konusu olmasıyla meydana gelen davalara bakmakla görevli kişilerdir. Bu davalar da genellikle;

  • Hırsızlık
  • Adam öldürme
  • Nitelikli dolandırıcılık
  • Tehdit
  • Kavga
  • Yasadışı örgüt kurma veya örgüte üye olmak

şeklinde Ceza Mahkemeleri’nde görülmektedir. Ceza mahkemeleri de bulundukları illerdeki duruma göre Ağır ceza, sulh ve asli ceza mahkemeleri olarak farklılaşmaktadır.

Ceza Hukuku Avukatlarının Temel Görevleri

Ceza avukatları, temelde müvekkili oldukları bireylerin etkili bir şekilde savunulmaları görevini yerine getirirler. Bunun yanında eğer söz konusu ceza avukatının müvekkili şikayetçi durumundaysa da iddianamenin hazırlanmasında ve müvekkilin etkin bir şekilde haklarının korunmasında büyük rol üstlenirler. Dolayısıyla Ceza Mahkemelerinde görülen davalarda toplanan delillerin mahkemeye sunulması ve söz konusu ihlal edilen hukuk kuralları neticesinde cezai işlemlerin davalı dosyasına işlenmesi, ceza hukuku avukatlarının temel görevleri arasında yer almaktadır.

Hukuka ve yasalara aykırı herhangi bir sebeple açılan ceza davalarında, davanın açılmasından itibaren geçirilen aşamalar olan, soruşturma, sonuç ve dava dosyasının kapanmasına kadar tüm gelişmeler, bizzat ceza hukuku avukatının sorumluluğu altındadır. Dolayısıyla ceza avukatı dava başlangıcındaki etkili tavrını bütün süreç boyunca sürdürmekle yükümlüdür.

Ceza Avukatı Neden Tutulur?

Ceza hukukunda açıkça belirtilen kanunlara aykırı bir işlem söz konusu olduğunda, davaya konu olan kişilerin tüm haklarının en iyi bir şekilde korunması ve savunulmasında ceza avukatlarının büyük önemi vardır. Bununla birlikte tüm müvekkillerinin haklarını soruşturma yürütülmesi aşamasından itibaren, davaya ilişkin delillerin toplanması ve savunma aşamalarında etkili bir şekilde savunma görevi de ceza avukatlarının sorumluluğu altındadır. Bu şekilde davada görevli olan bir ceza avukatı, davanın hukuksal açıdan en doğru bir şekilde işlemesi ve sonuçlanması için sorumluluklarını bir bir yerine getirmek zorundadır. Dolayısıyla Ceza Hukuku kapsamı alanında bir dava söz konusu olduğunda, sürecin hukuki çerçevede ilerlemesi için ceza avukatı tutulması gerekli olmaktadır.

Ceza Hukuku Davalarında Avukatlık Hizmetleri

Avukatlık büromuzda hizmet veren avukatlarımız arasında uzman Ceza Hukuku avukatları da bulunmaktadır. Söz konusu avukatlarımız ülkenin en başarılı eğitim kurumlarında aldıkları avukatlık eğitimlerini başarıyla tamamlayarak alanlarında uzmanlaşma yolunda birçok davada aktif olarak görev almışlardır. Bugüne kadar karşılaştıkları davalardan edindikleri tecrübeleri İstanbul ceza avukatı arayışınızda sizlere sunmak için çalışmalarına devam etmekteler. Ceza Hukuku konusunda deneyimli avukatların hizmetlerinden faydalanmak için Av. Ferhat Kule Hukuk Bürosu’yla iletişime geçebilirsiniz.

 

Leave a Reply

Open chat
Avukata İhtiyacım var
Merhaba
Hukuki Sorunuz nedir ?
Call Now Button