Single Blog Title

This is a single blog caption
İstanbul Bilişim Suçları Avukatı

İstanbul Bilişim Suçları Avukatı

İstanbul bilişim suçları avukatı ve avukatlık hizmetleri ile alanında uzman avukatlardan oluşan büromuz, günümüzde giderek artan bilişim suçları vakalarından kaynaklanan mağduriyetlerin giderilmesi, bu alanda suç işleyenlerin gerekli cezaları almaları ve hukuki ihtilafların son bulması adına profesyonel destek vermeye devam etmektedir.  İstanbul bilişim suçları avukatı arayışınızda bu alanda mağduriyetinizi giderebilecek bir çözüm adresi arıyorsanız büromuzun deneyimli avukat ekibinden gönül rahatlığıyla hizmet alabilirsiniz.

İstanbul merkezli faaliyette bulunan avukatlık büromuz, eğitimlerini yurt içinde ve yurt dışında en saygın öğrenim kurumlarında tamamlamış deneyimli avukat ekibinden oluşmaktadır. Ekibimizin avukatları kendi alanlarında uzun yıllar gördükleri eğitimin ardından, bugüne kadar birçok hukuksal alanda mağduriyet yaşayan müvekkillerine çözüm ortağı olmalarıyla gerekli tecrübeyi de kazanmışlardır. Avukatlık ofisimizde;

 • Hukuki Danışmanlık
 • Bilişim Hukuku
 • Boşanma ve Aile Hukuku
 • Ceza Hukuku
 • Şirketler ve Ticaret Hukuku
 • Gayrimenkul Hukuku
 • Fikri Mülkiyet Hukuku
 • İş Hukuku
 • Yabancılar Hukuku
 • İcra ve İflas Hukuku

gibi alanlarda istenilen çözümler en başarılı bir şekilde sunulmaktadır. İstanbul merkezli faaliyetlerine devam eden büromuzda bilişim alanında da profesyonel destek sunulmaktadır.

Bilişim Hukuku ve Bilişim Suçları

Bilişim hukuku teknolojinin giderek yaygınlaşması ve geniş kitlelere ulaşmasının ardından kaçınılmaz bir şekilde hukuk kuralları arasındaki yerini almıştır. Geniş kitleler tarafından kullanılmaya başlanan internet ve bilgisayar, tablet, akıllı telefon gibi elektronik cihazlar, bu alanda hukuksuzluklar ve ihtilaflar yaşanmasına neden olmaktadır. Öte yandan kişilerin bilişim ve internet dünyasında da kişisel hak ve özgürlüklerini daha iyi kavramalarının ardından son dönemde bilişim hukuku davaları giderek artan bir grafik çizmektedir.

Bilişim hukuku, 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu’nda açık bir şekilde “Bilişim Alanında İşlenen Suçlar” başlığı ile yasal zemine oturtulmuştur. Bu başlığın altında düzenlenen 234 ve 235 maddeleri ile bilişim hukukunun genel hatları çizilmiştir. Buna göre;

 • Bilişim sistemine erişme veya girme suçu
 • Bilişim sistemini engelleme, bozma, erişilmez kılma, verileri yok etme veya değiştirme suçu
 • Banka veya kredi kartlarının kötüye kullanılması ve dolandırıcılık suçu
 • Yasak cihaz veya program kullanma suçu

gibi kanunen usulsüzlükler kesin bir çerçeve içine alınarak bilişim hukukunun temelleri oluşturulmuştur.

Bilişim Suçlarında Profesyonel Avukatlık Hizmeti

İstanbul merkezli avukatlık büromuz, diğer departmanlarında da olduğu gibi bilişim hukukunda da en deneyimli avukatlarıyla sizlere hizmet vermeye devam etmektedir. Bilişim alanında faaliyette bulunan avukatlarımız yurt içinde ve yurt dışındaki en prestijli eğitimleri almış, bilişim hukuku konusunda yeterli tecrübe kazanmış avukatlardan oluşmaktadır. Bu sebeple bu alanda yaşanan hukuksuzlukları gidermek, yaşanan mağduriyetlerin giderilmesi için gerekli adımların atılması konularında, müvekkilleriyle ortaklaşa hareket etmektedir. İstanbul bilişim suçları avukatı ile profesyonel destek alarak, karşılaştığınız hukuksuzlukların üstesinden gelmeniz sandığınızdan daha kolay olabilmektedir. Av. Ferhat Kule avukatlık bürosu size en iyi hizmet sunmak için çalışmalarına devam etmektedir.

Leave a Reply

Open chat
Avukata İhtiyacım var
Merhaba
Hukuki Sorunuz nedir ?
Call Now Button