Single Blog Title

This is a single blog caption
İstanbul Ceza Avukatı Ne İş Yapar

Ceza Avukatı Ne İş Yapar İstanbul

Ceza Avukatı İstanbul

Ceza avukatı İstanbul merkezli olan avukatlık büromuzdan tahsis edebileceğiniz avukatlarımız arasında yer almaktadır. Büromuzda birbirinden deneyimli avukatlarımız, her biri ayrı hukuki alanda hizmet vermeye devam etmektedir. Ceza Hukuku davalarına konu olan müşteki, sanık ve mağdur konumunda bulunan kişiler için hayati önem taşıyan bu davalarda gerekli hukuki destek alınmadığında çok ciddi hak kayıpları yaşanabilmektedir. Çünkü bu alan suç, ceza ve infazları düzenleyen bir hukuki alandır. Bu alanda gerçekleşen hak kayıpları kişilerin özgürlüğüne mal olabilmekte hatta adli sicillerini de olumsuz etkileyebilmektedir. Ceza avukatı İstanbul merkezli avukatlık büromuzda bu tür hassas konular en deneyimli ceza avukatlarımız aracılığıyla yakından takip edildiği gibi olası hak kayıplarının önüne geçilmesi için de yoğun çaba gösterilmektedir.

İstanbul Ceza Avukatı Ne İş Yapar

Ceza Avukatı Ne İş Yapar İstanbul

Ceza Avukatı Ne İş Yapar?

Ceza avukatının temel görevi, Ceza Mahkemeleri’nde görülen davalarda müşteki, mağdur ve sanıkların adil yargılanması için savunmalarını üstlenmek ve müvekkillerinin haklarını en iyi şekilde korumaktır. Bununla birlikte dava mahkemeye intikal etmeden önce de soruşturma aşamasındayken de müvekkillerinin haklarını korumakla yükümlüdür. Kanunlar önünde suç eylemleri işledikleri sebebiyle yargılanan kişiler, yargılama sonucunda çok ağır cezalar ile karşılaşabilirler. Öte yandan mağdur ve müşteki durumunda olan kişiler de suç eylemine maruz kalmaktan dolayı hakları ciddi şekilde zarar görebilmektedir. Bu iki durumda da büyük bir sorumluluk üstlenen ceza avukatları, bu sorumluluklarını yerine getirebilmek için titizlikle çalışma yapmaları, dava dosyasını tüm detaylarıyla araştırmaları gerekmektedir. Aksi halde ceza davalarının sonuçları ciddi ve hayati meseleler doğurduğundan dolayı hak kayıpları yaşanması olasıdır.

Bu sebeplerden ötürü ceza davalarında alanında deneyim sahibi ve sorumluluklarının bilincinde hareket eden bir ceza hukuku avukatı tarafından profesyonel destek almak büyük önem teşkil etmektedir. Ceza avukatının sorumlulukları arasında müvekkili ile şeffaf ve etkili bir iletişim kurmak da vardır. Çünkü müvekkilin avukatından sakladığı veya göz önünde bulundurmadan atlayacağı ufak bir detay, davanın sürecini bambaşka bir boyuta taşıyabilmektedir. Bu sebeple ceza avukatının yargılama sürecine hakim olması, davaya konu olan kişilerle ayrıntılı bir şekilde görüşmeler düzenlemesi ve dava dosyasını büyük bir disiplinle inceleyip takibini gerçekleştirmesi gerekmektedir.

İyi Bir Ceza Avukatının Özellikleri Nasıl Olmalıdır?

Ceza davalarının olası ciddi sonuçlarında doğrudan etkisinin bulunduğu ceza avukatlarında bulunması gereken bazı özellikler vardır:

  • Hukuktan aldığı yetkiyi sonuna kadar kullanır ve asla pes etmez
  • Ayrıntılara dikkat etme ve delil toplama işinde iyi olmalıdır.
  • Kanun maddelerine, kanun maddelerinde yapılan değişikliklere, dava konusuna hakim olmalıdır.
  • Önceki davalarından ve müvekkillerinden edindiği tecrübeleri iyi bir şekilde kullanmalıdır.

Avukatlık büromuzda, alanında uzun yıllar detaylı çalışmalar yürütmüş ve birçok dava dosyası incelemiş deneyimli ceza avukatları bulunmaktadır. Ceza avukatı İstanbul merkezli Av. Ferhat Kule avukatlık ofisimizle iletişime geçerek bu alanda profesyonel hukuk desteği alabilirsiniz.

Leave a Reply

Open chat
Avukata İhtiyacım var
Merhaba
Hukuki Sorunuz nedir ?
Call Now Button